ŽIVOTOPIS

MŮJ ŽIVOTOPIS

Pocházím ze Zubčic u Českého Krumlova. Po maturitě na osmiletém gymnáziu jsem odjel na necelý rok do Toskánska na pracovně-studijní pobyt v dílně italského umělce Roberta Cippoloneho. Po návratu jsem začal studovat historii na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity, paralelně s operním zpěvem na českobudějovické konzervatoři. Semestr studia jsem také strávil díky programu Erasmus+ na univerzitě ve Viterbu – a do mé oblíbené Itálie jsem se znovu vrátil také loni na podzim na pracovní stáž v Římě. Z jazyků jsou mi nejbližší italština, angličtina a němčina, které aktivně využívám. Rád bych si ale osvojil i některé další!

Věnovat se politice naplno vyžaduje mít široký rozhled v nejrůznějších tématech. Jsem proto rád i za své “nepolitické” pracovní zkušenosti, které obohacují a rozšiřují můj pohled na svět. Zpívám jako externista v operním sboru Jihočeského divadla, se smyčcovým kvartetem PeZet hraji na svatbách, moderuji plesy a jiné akce – např. různá setkání křesťanské mládeže. Řadu let jsem prováděl turisty v klášteře ve Vyšším Brodě a v pivovaru Budvar. Jako historik zaměřený na moderní dějiny, jsem spolupracoval na projektech zabývajících se studiem pohraničních regionů.

Ve volném čase rád sportuji – běhám, plavu, hraju fotbal a stolní tenis. Mým velkým koníčkem je cestování. O pěší pouti do španělského Santiaga de Compostela, která pro mě byla mimořádnou zkušeností vám velmi rád povím během některé z neformálních besed, které pořádám. Angažuji se i v různých dobročinných projektech – pravidelně ve Tříkrálové sbírce a v dobrovolnické brigádě Summerjob.

Velkou oporou je pro mě naše velká rodina. Mám čtyři starší sestry, jednoho synovce a čtyři neteře. Jsem vděčný za krásné vztahy, které mezi sebou máme a naše společné chvíle považuji za opravdový dar. A i když jsou kvůli geografickým vzdálenostem stále vzácnější, stále se vzájemně navštěvujeme, ať už se nacházíme kdekoliv – nejstarší sestra bydlí v Nizozemí, další studovala v Německu a jiná ve Francii. Určitě za mnou tedy zajedou i do Bruselu a Štrasburku.